Z historie
Odkazy
Balza
Model-frekvence
Čmelák Z-37
Caproni Ca.3
Albatros C.III
Fokker Dr.I
MiniCorado
MiniCorado 2
Bücker
Spitfire
FanMax review
Junior review
Joy HLG review
Argo review
Champion/Svist
Vermont Belle
Spion
Bendy 280
Vespid
Dílnička
Elektronika
Špion
Rozpětí: 1780mm
Délka: 1000mm
Hmotnost: 695g (bez fotoaparátu)
Motor: AXI 2808/16 (9,5/5")
Accu: 6xNiCD 1200mAh

Jednou takhle z jara za mnou přišel kamarád, že by chtěl fotit terén z výšky. Na různých místech, z různých úhlů, atd. Je to totiž nadšenec archeolog. Zajímalo ho, jestli by něco takového bylo možné z modelu letadla. A protože prohlásil, že foťák koupí, bylo rozhodnuto. Něco postavím, a použiju výbavu, kterou jsem předtím používal v Malém EPP akrobatu. V časopise jsem objevil plánek modelu Dingo. Padl mi do oka, a tak jsem si ho vzal jako vzor. Zkusil jsem variantu s uhlíkovým nosníkem křídla. Jak se později ukázalo, pevnost byla vynikající. Fotoaparát jsem zvolil digitální (Mustek gSmart mini3), s úpravou pro připojení přímo do přijímače. Ovládání fotoaparátu bylo jedním kanálem. Tímto kanálem bylo možné fotoaparát zapnout, fotit (filmovat), vypnout. Uchycení jsem vymyslel na bok trupu, a to takovým způsobem, aby bylo možné naklánět fotoaparát pomocí serva. Později se ukázalo, že to byla dobrá volba. Kolegovi vyhovovaly především fotky focené kolmo k zemi. Ovšem fotka focená z úhlu je mnohem plastičtější a dobře vystihuje objekty.
Model od začátku létal naprosto bez problémů, a za celou dobu, kdy jsem ho měl nehavaroval. Start hodem z ruky a pak velmi rychlé stoupání. Letadlo o rozpětí 1,8m stoupalo opravdu bezvadně, a to tam byl jen 6-ti článek! Protože byl držák demontovatelný, velice rád jsem si polétal jen tak. Příjemné polétání, kdy i křídlo sneslo nějaké to přetížemí. Abych doplnil ještě informace o letadle. Regl byl od Jeti, ovládaný byl motor, směrovka, výškovka, naklopení fotoaparátu, spoučť fotoaparátu.
No, a proč stále píšu "byl"? Prodal jsem ho. Bylo potřeba pořídit nový, větší model a peněz není zrovna nazbyt. Co se týká fotek z modelu, tak nějaké jsou v sekci Foto -shora.