Z historie
Odkazy
Balza
Model-frekvence
Čmelák Z-37
Caproni Ca.3
Albatros C.III
Fokker Dr.I
MiniCorado
MiniCorado 2
Bücker
Spitfire
FanMax review
Junior review
Joy HLG review
Argo review
Champion/Svist
Vermont Belle
Spion
Bendy 280
Vespid
Dílnička
Elektronika
Bendy
Rozpětí: 800mm
Délka: 760mm
Hmotnost: 220g
Motor: Speed 280Race
Accu: 8x NiMH 720mAh

Normálně bych se s tímto modelem ani nechlubil, ale je to takový vděčný otloukánek, že si trochu toho prostoru tady zaslouží. Mám ho už nějaký ten rok a do vzduchu ho házím poměrně často. A nejen já. Už si to zkusila manželka, mé děti, rodiče... Mezmu ho i na dětský den, a zkouší to tam všechny děti (pokud to vydrží). Nebo i na dovolenou, to je pak nádherné večerní polétání nad hladinou přehrady. Ovšem je taky pravda, že už dokázal "přistát" na vodní hladině, drátech vysokého napětí, na višni, i na topolu. Zkrátka o zábavu je postaráno. Však taky je už na něm vidět, že má něco za sebou...
  Motor jsem do něj dal z modelu Svift Racer, ktrý jsem kdysi značně zdemoloval. Tento motor drží stále. Regulátor je MGM 12A, vrtule už ani nevím... Co se týká letového projevu, tak je to naprosto pohodové. Na půl plynu drží výšku. Když se provede nějaký krkolomný obrat, stačí pustit kniply, a sám se srovná. Když se zmenší výchylky, létá s tím každý. Když je povolím na plno, tak s ním zvládám létat i v silnějším větru, dokonce zvládneme i přemet.

8.9.2007 -Tak už opustil můj ložnicový hangár. Za celý rok jsem ho vytáhl vždy jen jednou, a to na dětský den. Navíc baterie už se unavila, a novou jsem kupovat nechtěl. Zkrátka má nového majitele. Ani jsem nestihl udělat video... :-)